2024. április 18, csütörtök - Andrea

2013. Szeptember 18. 11:59, szerda | Helyi
Forrás: www.sunshinefm.hu/NYÍREGYHÁZA MEGYEI JOGÚ VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATALA/SA

Autómentes Nap - Nyírségi Bringás Napok

Péntektől vasárnapig minden a kerékpárról szól.

Péntektől vasárnapig minden a kerékpárról szól Nyíregyházán az Autómentes Családi Naphoz kapcsolódóan. Pénteken délután négytől közös Zumbával kezdődnek a programok, majd öttől egy 6-7 kilométeres kerekezésre várnak mindenkit a Critical Mass keretében. Szombaton immár kilenceik alkalommal rendezik meg a Robinson Kupa Terepkerékpár Versenyt, melyre előzetesen közel 100 versenyzőt várnak. A Jósavárosban a versenyek közben lesz vázdobáló és pizza evő vetélkedő, valamint koncertezik a Lost Heaven Zenekar. Vasárnap az Autómentes Napon a Kossuth téren Bringa Sulival várják a kicsiket, a nagyobbak pedig egy sóstói és egy tiszaberceli 20 illetve 60 kilométeres teljesítmény túrán vehetnek részt – mondta el a Sunshine FM-nek Kazai Béla a Zöld kerék Alapítvány vezetője:

A rendezvény ideje alatt:
aszfalt-rajzverseny, egészségügyi tanácsadás, cukorszint, vérnyomásmérés, kerékpárszerviz, mikropontos kerékpár jelölési rendszer ismertetése, bolond bicikli, zöld sátor, „Expedíciózz a háztartásban" roadshow.

8. 00 – 9. 30 Regisztráció
8. 45 Majorette bemutató (Jonathán Majorette Csoport)
9. 00 Köszöntő
9. 30 – 10. 00-ig

Folyamatosan lehet indulni:

NYÍRTURA 20 km KERÉKPÁROS TELJESÍTMÉNYTÚRA
Nyíregyháza –Nyírtura – Nyíregyháza
Az első 50 teljesítő sapkát kap ajándékba.

NYÍRTURA 40 km KERÉKPÁROS TELJESÍTMÉNYTÚRA
Nyíregyháza – Nyírtura – Kemecse – Kótaj – Nyírszőlő- Nyíregyháza
Az első 50 teljesítő pólót kap ajándékba.

10. 00 Szuperbringa program, ügyességi verseny, KRESZ, totó
a rendőrkapitányság közreműködésével
10. 00 Gyere a Bringa Suliba! Ügyességi pálya kerékpárosoknak
10. 30 Kerekesszékesek ügyességi versenye
12. 00 Biztonsági kerékpárjelölés mikropontokkal, bemutató
12. 30-13. 00 Tombolasorsolás

A rendezvény ideje alatt a Bocskai út és a Szabadság tér közötti útszakasz le lesz zárva a forgalom elől( a Bíróság és a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár közötti rész).

2024. Április 17. 17:23, szerda | Életmód

Nyolc sztárfellépő és negyven koncert az idei Paloznaki Jazzpikniken

Anastacia, a Brand New Heavies, Tony Hadley, a Morcheeba, az MF Robots, a Son Mieux, a Kraak & Smaak és Izo FitzRoy lesz a 12. Paloznaki Jazzpiknik sztárfellépője augusztus 1. és 3. között a Balaton-felvidéken.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 17. 13:40, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Az ukrán elnök aláírta a mozgósításról szóló új törvényt

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök aláírta kedden a mozgósítás, a katonai nyilvántartásba vétel és a katonai szolgálattal kapcsolatos egyes rendelkezések javításáról szóló törvényt

2024. Április 17. 13:39, szerda | Külföld

Mateusz Morawieczki: a migrációs paktum lehet az a dinamit, amely Európa közepén fog fel robbanni

A migrációs paktum lehet az a dinamit, amely Európa közepén fog fel robbanni, és ezért is olyan veszélyes - mondta Mateusz Morawiecki volt lengyel miniszterelnök kedden Brüsszelben.