2024. június 17, hétfő - Laura

2013. Szeptember 25. 15:06, szerda | Helyi
Forrás: www.sunshinefm.hu/HZ

1 Világ, 1 Otthon, 1 Szív - szeptember 29-e a Szív Világnapja

Színes programokkal várnak mindenkit a Kossuth térre.

Ma Magyarországon évente mintegy 60-70 ezer ember veszíti el életét a különböző kardiovaszkuláris megbetegedések miatt, amelyek kialakulásáért leginkább a dohányzás, a mértéktelen alkoholfogyasztás, az egészségtelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód okolható. Ezen a lehangoló statisztikán kíván változtatni a 2000-ben életre hívott Szív Világnapja kezdeményezés.

A Jósa András Oktatókórház szervezésében szeptember utolsó vasárnapján színes programokkal, egészségügyi szűrésekkel és sportolási lehetőségekkel várnak minden nyíregyházit a Kossuth térre. A Szív világnapja idei, nyíregyházi nagykövetei Erdősné Balogh Erika, a 4 For dance, valamint a nyíregyházi lakossági zumba mozgatórugói, a Kalapos testvérek. A nagykövetek a színpadon is megmutatják magukat, emellett Szakál Miki játszik majd fekete/fehér/igen/nemet a közönséggel, valamint fellép Mészáros Árpád Zsolt.

Bár az orvostechnika fejlődött a megyében is, a megelőzést nem lehet elégszer hangsúlyozni - mondta el a Sunshine FM-nek Adorján Gusztáv, Jósa András Oktatókórház főigazgató-helyettese:

2024. Május 25. 08:00, szombat | Helyi

Kiütötte az Ajka Kristályt a Perutz

A pápai csapat a szezon utolsó idegenbeli mérkőzését Ajkán játszotta, ahol a házigazdákat magabiztosan, 6-1 arányban győzte le.

2024. Június 16. 10:33, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2024. Június 16. 10:32, vasárnap | Sport

EURO-2024 - Háromgólos spanyol győzelem a horvátok ellen

A spanyolok remek első félidei játékkal 3-0-ra legyőzték a horvátokat a 17. labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának nyitófordulójában szombaton.

2024. Június 16. 10:31, vasárnap | Sport

EURO-2024 - Győzelemmel kezdtek a címvédő olaszok

A címvédő olasz labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte az albán csapatot szombaton a Németországban zajló Európa-bajnokság B csoportjának nyitófordulójában, Dortmundban.