Hírek
2012. Március 10. 07:07, szombat |
Életmód
Forrás: OrintPress
10 tipp, hogyan étkezzünk egészségesen
Az embernek minden nap oda kell figyelnie az étellel bevitt káros anyagok mennyiségére. Szinte vadászni kell az egészséges ennivalókat, túl kell élni a szupermarketek által kínált \'ipari termékeket.\'
A jó hír az, hogy ha követünk 10 egyszerű szabályt, akkor biztonságosan étkezhetünk.
Gondoljunk rájuk úgy, mint vásárlási és étkezési trükkökre. Ha csak ezeket a dolgokat betartjuk és semmi mást nem, automatikusan igazi, friss ételeket fogunk fogyasztani, amik megakadályozzák és visszafordítják a legtöbb olyan krónikus betegség kialakulását, ami leszívja az energiát, stresszben tart és kimerít bennünket.
Először is csak olyan ételt vásároljunk, amelyik nincs felcímkézve, vagy olyat, amit nem dobozban vagy csomagoltan lehet kapni. Ha egy étel fel van címkézve, legyen kevesebb mint 5 összetevője. Ha fel van tüntetve a cukor, mint összetevő (bármilyen címszó alatt; méz, agave, juharszirup, nádcukor vagy melasz), dobjuk ki. Szintén váljunk meg attól az ennivalótól, ami magas fruktóz kukoricaszirup tartalmú és attól is, amelyik címkéjén a hidrogénezett szót látjuk. A finomított sütőolajoknak és az általunk nem ismert összetevőknek, amik nevét ki sem tudjuk ejteni, szintén a kukában a helyük. A tartósítószerrel, adalékanyagokkal, vagy ételfestékkel készült ételeket se vegyük meg. Dobjuk ki azt is, amiben mesterséges édesítőszerek vannak.
Ha azt látjuk, hogy háztáji eredetű, nem gyárból érkezett az étel, akkor tudjuk, hogy egészséges ennivalót veszünk - írja a Foxnews.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 13:00, csütörtök | Életmód
Sűrítik a hajójáratokat Fonyód és Badacsony között a hosszú hétvégén
A májusi első, hosszú hétvégén sűrűbben közlekednek a menetrend szerint járó hajók Fonyód és Badacsony között - közölte a Balatoni Hajózási (BAHART) Zrt. a honlapján.
2026. Április 29. 09:00, szerda | Életmód
Május 4-én kezdődnek az érettségi vizsgák
Május 4-én a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2025/2026-os tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.
2026. Április 28. 13:00, kedd | Életmód
Idén kisebb árvaszúnyograjzás várható a Balatonnál
Idén a tavalyinál jelentősen kisebb árvaszúnyograjzás várható a Balatonnál - közölte a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Április 28. 11:00, kedd | Életmód
Még tart a pollenszezon késő tavaszi legerősebb terhelésű időszaka
Még tart a pollenszezon késő tavaszi legerősebb terhelésű időszaka, egyszerre közel húszféle allergén virágpora van jelen a levegőben
