Hírek
2018. Október 05. 14:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
184 embert vert át és 450 milliós kárt okozott a csaló
A fővárosi nyomozók vádemelési javaslatot tettek azzal a férfival szemben, aki a gyanú szerint csaknem 450 millió forintos kárt okozott befektetési aranyat ígérve 184 sértettnek
- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján. A nyomozás adatai szerint az 52 éves veresegyházi férfi 2012 január és 2013 május között két cég nevében 184 emberrel kötött szerződést, és vett át pénzt azt ígérve, hogy befektetési céllal aranylapkákat szerez be nekik.
A férfi az interneten, televízióban és napilapokban is hirdette az üzletet. Volt olyan sértett, aki 500 ezer, és olyan is, aki 11 millió forintot adott át a férfinak, ám sem az aranyat, sem a pénzt nem kapták meg.
Voltak ugyan olyanok is, akik az aranylapkákat átvették, ám azt "megőrzésre" azonnal vissza is adták a férfinak - teszik hozzá.
A nyomozóhatóság csalás és sikkasztás miatt tett vádemelési javaslatot az ügyészségnek - közölte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
