Hírek
2025. Január 25. 06:00, szombat |
Életmód
Forrás: MTI
24 óra alatt 5-13 Celsius-fokkal lett melegebb
Az ország döntő részén 24 óra alatt 5-13 fokkal lett melegebb csütörtökön, mint az előző napokban - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
Azt írták, csütörtökön egy hidegfront érkezett, amelynek előterében a délies széllel jóval enyhébb léghullámok érkeztek.
A meleg, nedves levegő a keleti tájakon eleinte a hideg felszínre érve ónos esőt, a magasabban fekvő helyeken havazást okozott, de fokozatosan mindenütt átváltott esőbe, délutántól pedig főként a déli, délnyugati vármegyékben fordult elő eső, zápor, az éjszakai órákban helyenként intenzív záporeső is volt.
Hozzátették:
az előző napokhoz képest jócskán megenyhült az idő, csütörtökön kora délután az ország döntő részén 5-13 fokkal volt melegebb, mint az előző napokban.
A bejegyzéshez készített infografika szerint csütörtökön délután a délnyugati vármegyékben jellemzően 11-13 fokkal volt melegebb, mint 24 órával korábban, míg az északi vármegyékben mindössze 0-3 fokkal volt melegebb, mint egy nappal korábban.
A legmagasabb hőmérsékletet csütörtök délután a Somogy vármegyei Babócsán mérték, 14,1 fokot, a legalacsonyabb nappali hőmérsékletet pedig a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Jósvafőn, ahol mindössze mínusz 0,1 fok volt.
A HungaroMet közölte azt is, péntek reggel átlagosan 6 fokkal volt enyhébb az ilyenkor szokásosnál.
Az infografika szerint az átlagnál jóval melegebb volt a hajnal a keleti határ mentén, ahol 9-10 fokkal volt melegebb az átlagnál.
Péntek reggel a legmelegebbet a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Milotán mérték, 4,7 fokot, míg a leghidegebb reggelt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Fertőrákoson regisztrálták, mínusz 2,9 fokot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 13:00, csütörtök | Életmód
Sűrítik a hajójáratokat Fonyód és Badacsony között a hosszú hétvégén
A májusi első, hosszú hétvégén sűrűbben közlekednek a menetrend szerint járó hajók Fonyód és Badacsony között - közölte a Balatoni Hajózási (BAHART) Zrt. a honlapján.
2026. Április 29. 09:00, szerda | Életmód
Május 4-én kezdődnek az érettségi vizsgák
Május 4-én a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2025/2026-os tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.
2026. Április 28. 13:00, kedd | Életmód
Idén kisebb árvaszúnyograjzás várható a Balatonnál
Idén a tavalyinál jelentősen kisebb árvaszúnyograjzás várható a Balatonnál - közölte a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Április 28. 11:00, kedd | Életmód
Még tart a pollenszezon késő tavaszi legerősebb terhelésű időszaka
Még tart a pollenszezon késő tavaszi legerősebb terhelésű időszaka, egyszerre közel húszféle allergén virágpora van jelen a levegőben
