Hírek
2011. Május 02. 13:16, hétfő | Helyi
300 éve történt

Magyarország megújítása szükséges, újjá kell építeni az államot és meg kell erősíteni a nemzetet - emelte ki a Szatmári békekötés háromszázadik évfordulóján az Országgyűlés elnöke Vaján.
Kövér László és Seszták Oszkár a megyei közgyűlés elnöke együtt avatta fel a majtényi fegyverletétel emlékművét. Követendő példának nevezték a II. Rákóczi Ferenc fejedelem által háromszáz évvel ezelőtt kijelölt irányt. Rákóczi emlékplaketteket is átadtak olyan embereknek, akik a szabadságharcot lezáró békeszerződés hírét megőrizték és továbbvitték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 25. 07:52, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Az MTK legyőzésével már a Paks az első
A Paks idegenben nyert 3-2-re az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga ötödik fordulójának vasárnapi egyetlen mérkőzésén, és átvette a vezetést a tabellán.
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.