Hírek
2016. Szeptember 29. 10:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
500 lakóházat kellett kiüríteni bomba miatt a fővárosban
Feltehetően világháborús robbanószerkezetet, egy FAB-50-es bombát találtak a főváros XV. kerületében, a Rákos út egyik kertes házának átépítésekor
- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs altisztje csütörtök reggel az MTI-vel. Ötszáz lakóházat ürítenek ki.
Páricsi Józsefné elmondta: a rendőrség megkezdi a környék kiürítését.
Az ORFK Kommunikációs Szolgálata közölte, hogy a környéket 300 méteres sugarú körben ürítik ki.
Páricsi Józsefné arról is beszámolt, hogy a 65 kilogrammos szovjet romboló bomba 25 kilogramm robbanóanyagot tartalmaz, kiélesedett gyújtószerkezettel találták meg egy padlózat bontása során. A gyújtószerkezet eltávolítását megkezdték, a környéken 500 lakóházat és egy egészségügyi szakrendelőt kell kiüríteni a bomba miatt.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
