Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2013. Február 19. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: MTI

A britek már lakáson belül is mobiloznak egymással

A britek már lakáson belül is mobiloznak egymással

A briteknek csaknem fele már a lakáson belül is csak mobiltelefonon vagy más elektronikus távközlési eszközzel tudatja mondandóját családtagjaival egy hétfőn ismertetett országos felmérés szerint.

A Halifax Insurance biztosítótársaság Digital Home Index nevű vizsgálata szerint - amelynek célja a brit háztartások által birtokolt digitális távközlési eszközök állományának és használati módjának felmérése volt - a körkérdésbe bevontak 45 százaléka ismerte be, hogy képes mobilon, a Facebookon vagy a Twitter üzenőportálon, sőt emailben vagy SMS-ben kommunikálni a vele egy fedél alatt tartózkodó hozzátartozóival is, ha azok éppen a másik szobában vannak.
A felmérés során kérdezett 2500 brit felnőtt 73 százaléka bevallotta azt is, hogy nehezen tudná nélkülözni akár csak egy napra mobilját, laptopját vagy MP3-as lejátszóját.
A vizsgálat szerint a britek negyede az ágyban, tíz százalékuk pedig még a fürdőszobában is rendszeresen ellenőrzi, hogy nem érkezett-e email- vagy SMS-üzenete, és kétszer annyian vannak azok, akik okostelefonjuk eltűnését bánnák a leginkább, mint azok, akiknek eljegyzési vagy esküvői gyűrűjük elvesztése okozná a legnagyobb bánatot.
A Halifax első ilyen jellegű felmérése kimutatta azt is, hogy a britek valósággal halmozzák a digitális használati tárgyakat. A nők fejenként átlagosan 4058 font, a férfiak 4294 font (1,38 millió, illetve 1,46 millió forint) értékű technológiai eszközt birtokolnak.
A cég szakértőinek becslése szerint a "ma" világra jött brit újszülöttek mindegyike hétéves koráig átlagosan egy évet, 80 éves koráig 18 évet tölt majd képernyővel ellátott eszközök nézésével.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód

Hőség - Folytatódik a kánikula a héten

A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.

2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.

2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód

Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása

Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.

2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.