Hírek
2013. November 08. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A férfiak hajlamosabbak az elhízásra, mint a nők
A középkorú férfiak nagyobb arányban híznak el, mint női kortársaik. Amíg a férfiak kétharmada, addig nők csupán fele küzd súlyproblémával a negyvenes éveiben, ráadásul a férfiak a túlsúlyra nem is tekintenek egészségügyi kockázati tényezőként - írja a BBC.
A tanulmány keretében tízezer, az 1970-es években született férfi és nő adatait elemezték. Megállapították, hogy az ebben az időszakban világra jöttek a negyvenes éveikben sokkal hajlamosabbak voltak az elhízásra, mint 12 évvel idősebb embertársaik.
Amíg a férfiak 45 százaléka volt túlsúlyos és 23 százaléka elhízott a negyvenes éveiben, addig a nőknél ugyanez az arány 29, illetve 20 százalékos volt. Ráadásul az erősebb nem tagjai kevésbé ismerik fel, hogy súlyproblémájuk van, ezért nehezebben is szánják rá magukat a fogyókúrára.
A tanulmány szerzői szerint az eredmények azt mutatják, hogy a férfiak körében az elhízás társadalmilag jóval elfogadottabb, mint hogyha egy nőn van súlyfelesleg. Az orvosok ezért a testtömeg-index (BMI) érték gyakori felmérését és az elhízás egészségügyi kockázataira való figyelmeztetés prioritását sürgetik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 16:00, kedd | Életmód
MME: ne vigyük haza a madárfiókákat!
A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért ne vigyük haza őket - hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
2026. Április 21. 07:25, kedd | Életmód
A Nébih fokozott óvatosságra int az Ausztriában vásárolt HiPP sárgarépa-burgonya bébiételekkel kapcsolatban
2026. Április 19. 14:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: a pénteki volt az év eddigi legmelegebb napja
Pénteken volt az év eddigi legmelegebb napja - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 17. 16:00, péntek | Életmód
Sziget - Skrillex lesz a zárónap fő fellépője
Skrillex lesz az idei Sziget fesztivál zárónapjának fő fellépője. Az elektronikus zenei színtér meghatározó előadója, az amerikai dj-producer augusztus 15-én ad műsort a rendezvényen - közölte Vető Viktória sajtófőnök csütörtökö
