Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2022. November 23. 08:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

A Heim Pál gyermekkórház műtüdőprogramja már a negyedik újszülött életét mentette meg

A Heim Pál gyermekkórház műtüdőprogramja már a negyedik újszülött életét mentette meg

Az elmúlt fél év alatt már a negyedik újszülött életét mentette meg a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben 2018-ban indult műtüdőprogram.

Közleményükben azt írták, a Heim Pál gyermekkórház alkalmaz egyedüliként az országban úgynevezett műtüdőkezelést (ECMO-kezelés) gyerekeknél és most már újszülötteknél is, ami "óriási előrelépést jelent" számos olyan betegség gyógyításában, amely eddig gyerekek életét követelta.

Felidézték: az intézet 2018-ban indította el műtüdőprogramját, orvosaik, ápolóik speciális tudást szereztek külföldön. Ezidáig csak gyermekeknél, néhány hónapos kortól 18 éves korig végeztek ilyen életmentő kezeléseket, mostanra az újszülöttek műtüdőkezeléséhez szükséges speciális ismereteket is elsajátították.

A műtüdőkezelés az újszülöttkori súlyos légzési elégtelenség bizonyos fajtáiban tud esélyt adni azoknak az újszülötteknek, akiknek már semmilyen más terápiás beavatkozással nem sikerül javítani az állapotán. Az ECMO-készülék a tüdő súlyos károsodásakor tudja helyettesíteni a tüdő működését, így lehetőséget adva a tüdőszövetek gyógyulására.

Fotó:8.kerulet.ittlakunk.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.