Hírek
2012. Július 31. 12:49, kedd |
Belföld
Forrás: MTI Fotó: Soós Lajos
A Jobbik Mansfeld Lászlóval közösen feljelenti Mátsik György volt ügyészt
A Jobbik Mansfeld Lászlóval - az 1956-ot követő megtorlásokban kivégzett Mansfeld Péter testvérével - és a Magyar Politikai Foglyok Szövetségével (POFOSZ) közösen kedden feljelentette Mátsik György volt ügyészt, aki a halálbüntetés kiszabását kérte Mansfeld Péterre - jelentette be Szilágyi György országgyűlési képviselő a Legfőbb Ügyészség előtt.
A legfőbb ügyésznek címzett feljelentést Szilágyi György mellett Murányi Levente, a Jobbik alelnöke és 1956-os elítélt, Dégi András, a POFOSZ elnöke és Mansfeld László írták alá. Mátsik Györgyöt több rendbeli szándékos emberölés, több rendbeli szándékos súlyos testi sértés, több rendbeli kényszervallatás, több rendbeli jogellenes fogva tartás és több rendbeli bűnpártolás ügyében jelentették fel, kérve az ügyészséget, hogy a lehető leghamarabb bírálják el a beadványt. Emellett a Jobbik szeretné, hogy a még szintén élő kommunista bűnösökkel való összebeszélés és a szökés lehetőségének megakadályozása érdekében az ügyészség mérlegelje Mátsik György előzetes letartóztatásba helyezésének lehetőségét. Szilágyi György hangsúlyozta: a Jobbik szerint fontos "egy szebb jövő érdekében leszámolni a múlttal és igazságot szolgáltatni a kommunizmus áldozatainak, és a Jobbik azért küzd, hogy a bűnösök elnyerjék büntetésüket". Murányi György arról beszélt, felháborító, hogy "kiemelt pártnyugdíjakkal ezek a bűnözők, hazaárulók itt élnek ebben az országban, míg az 1956-ban a hazáért harcolók 50-60 ezer forintos nyugdíjból élnek". Mansfeld László a sajtótájékoztatón azt mondta, ennek a feljelentésnek már "régen meg kellett volna történnie, de némi elégtételt mégiscsak fogunk produkálni".
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
