Hírek
2011. Július 03. 07:21, vasárnap |
				Belföld				
Forrás: HírTV
				
				A mennyiség feleződött, az ár duplázódott
 
				Dupla áron – kilónként 350-400 forintért – árulják a meggyet idén. A május eleji fagy a termés jó részét elvitte Szabolcsban. A gyenge termés ellenére idén is megtartották a hagyományos meggyfesztivált szombaton Nyírmeggyesen.
Egy Bocskaikert melletti ültetvényen egy fáról 2-3 ládányit ráz le a gép. Tavaly 5-6 láda volt az átlag. A mennyiség a fele, az ár viszont a duplája a tavalyinak.
Márföldi Mihály, a Hajdúhadházi Bocskai Mezőgazdasági Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: 250-260 forint nettóban a meggy ára a konzervgyárakban, dupla annyi, mint a múlt évben volt. „Szerintem ez már olyan ár, ami mutatja, hogy kevés meggy van” – fűzte hozzá.
A piacokon pedig akár 350-400 forintot is elkérnek kilójáért. A kereskedők nem számítanak jelentős áresésre a későbbiekben sem. A magas ár miatt sokan lopják idén a meggyet.
Gyenge termés ellenére meggyes-mákos rétes nélkül nincs meggyfesztivál. Az eseményt minden évben Nyírmeggyesen rendezik meg. Sokan a fesztiválon főztek lekvárt, de árultak pálinkát, meggybort és befőttet is. A különleges ételekért és italokért meggyesi pengővel kellett fizetni. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
