Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2025. Március 18. 07:43, kedd | Belföld
Forrás: MTI

A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában

A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában

A hétfőn életbe lépett profitplafontól a kormány azt várja, hogy az intézkedésbe bevont 30 alapvető élelmiszer-kategóriában az árak átlagosan tíz százalékkal csökkennek

- jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalán hétfőn.

Zsigó Róbert elmondta: a szabály egyszerű, a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek rá a beszerzési árakra és nem mehetnek efölé.

Hangsúlyozta: a beavatkozásra azért van szükség, mert a kereskedelmi láncok sok alapvető élelmiszer beszerzési árára 80, 90, vagy akár 130 százalékot is rátettek. "Ezzel az extraprofittal elfogadhatatlanul megemelték egyes élelmiszerek árát, és ezzel együtt a családok és nyugdíjasok terheit" - jelezte.

Az államtitkár hozzáfűzte: "a kormány először szép szóval próbálkozott és önkéntes árcsökkentésre kértük a kereskedőket, de azt látjuk, hogy ezt nem akarták végrehajtani".

"Így egy világos szabályozást hoztunk, mától plafont húztunk a profitjukra" - emelte ki, hozzátéve, hogy ettől átlagosan tíz százalékos árcsökkentést várnak a profitplafonba bevont termékkategóriákban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.