Hírek
2011. Október 06. 12:25, csütörtök |
Helyi
Forrás: SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MRFK SAJTÓSZOLGÁLAT
A szépkorúak védelmében
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Rendőr- főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya folyamatosan kiemelt figyelmet fordít a szépkorúak védelmére.
Az október 3-án megtartott három előadásuknak külön aktualitást adott az is, hogy október 1-e az Idősek Világnapja. Prevenciós előadásaikat az Ófehértói Polgárőr Egyesület bűnmegelőzési konferenciájának, a nyíregyházi Szociális Gondozási Központ "Idősek Akadémiája" címet viselő rendezvényének keretében valamint külön a Nyírpazonyi Nyugdíjas Klub lakóinak tartották az osztály munkatársai.

A fórumok különlegességét az adta, hogy a bűnmegelőzési szakemberek az áldozattá válás elkerülésének témakörét kibővítették a népszámlálással összefüggő ismeretek átadásával is. A KSH helyi szervezete által rendelkezésre bocsátott információk mellett az úgynevezett "népszámláló-felszerelés" is bemutatásra került mindhárom helyszínen, ezzel is szemléltetve a szépkorúak számára azt, hogy kit engedhetnek be biztonsággal otthonaikba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek
Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden
A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.
2026. Január 30. 08:00, péntek | Életmód
Szép új világ: Humanoid robotok gyártásába kezd a Tesla
Két autómodell gyártását is leállítja a Tesla, hogy azok gyártosorait átalakítva humanoid robotokat gyártson. Évente akár 1 millió Optimus robot készülhet.
