Hírek
2013. Május 03. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A tea jótékony egészségügyi hatásai
A tea, különösen a zöld tea tele van antioxidánsokkal, amelyeknek számtalan jótékony egészségügyi hatásai vannak. Véd a fogszuvasodástól, a szív-és érrendszeri betegségektől, de elősegíti a fogyást is - írja a Fox News.
A tea tartalmaz egy cseppnyi természetes fluoridot, amely megvédi a fogat a fogszuvasodástól. Azzal, ahogyan a nyál érintkezik a fluoriddal, megakadályozza a plakkok kialakulását.
A zöld tea kivonatában található antioxidánsok segítik a fogyást úgy, hogy elősegítik a bevitt kalóriák gyorsabb elégetését, valamint megakadályozzák a testzsír kialakulását.
A benne található polifenoloknak köszönhetően rákmegelőző, valamint a tumor növekedését gátló hatása van a zöld tea méregtelenítő hatása révén.
A zöld tea hozzájárul a napi folyadékigény kielégítéséhez, emellett rendszeres fogyasztása 50 százalékkal csökkenti a szív-és érrendszeri betegségek, valamint a stroke kialakulásának kockázatát.
Megelőzi az olyan mentális hanyatlás következtében kialakuló betegségeket, mint az Alzheimer-kor. A zöld tea megvédi az agyat a neurotranszmitterek, a dopamin és az adrenalin káros hatásaitól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Életmód
Jónak lenni jó! - Egész napos műsorfolyammal zárul vasárnap a közmédia jótékonysági kampánya
2025. December 20. 10:02, szombat | Életmód
Országos RedSaturday véradó napokat tart az OVSZ
Országos RedSaturday véradó napot tart az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) december 27-én és 2026. január 3-án, hogy az ünnepi, négynapos hosszú hétvégén se alakuljon ki vérhiány
2025. December 19. 07:33, péntek | Életmód
Huszonötezer csomag adomány jut el a rászorulókhoz az Adni Öröm! adománygyűjtő akció eredményeként
Lezárult a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország közös Adni Öröm! adománygyűjtő akciója, amelynek köszönhetően huszonötezer csomag adomány jut el rászoruló emberekhez -
2025. December 19. 07:29, péntek | Életmód
Országos tisztifőorvos: elkezdődött az influenzajárvány Magyarországon
Elkezdődött az influenzajárvány Magyarországon, a múlt héten 38 300-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz az országban - mondta az országos tisztifőorvos csütörtökön telefonon az MTI-nek.
