Hírek
2012. Január 13. 14:34, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A tévé és az autó növeli a szívinfarktus kockázatát

A televízió- és autótulajdonosoknál nagyobb eséllyel fordul elő szívinfarktus.
Egy új, 52 országra kiterjedő tanulmány 29 ezer embert vizsgálva megállapította, ennek fő oka a vezetés és a tévénézés okozta mozgásszegény életmód.
A mozgás és a szív-érrendszeri megbetegedések között már számtalanszor megállapították az összefüggést. Az új tanulmány azonban azt is megfigyelte, hogy a könnyű vagy közepes fizikai aktivitással járó munkát végzők, és a szabadidejükben bármilyen mozgásformát gyakorlók esetében jóval alacsonyabb a szívinfarktus kockázata, függetlenül az illető nemétől, életkorától, társadalmi és gazdasági helyzetétől – írja a CBS News.
A kutatás ezzel szemben azt is megállapította, hogy a kemény fizikai munka sem nyújt védelmet az infarktus ellen. A mozgásszegény életmódhoz hozzájáruló autó és televízió pedig önmagában is komoly rizikófaktornak minősül. A vizsgálat kimutatta, hogy mind a televízió, mind pedig az autóval rendelkezők esetében 27 százalékkal magasabb volt az infarktus kockázata azokhoz képest, akik sem autóval, sem pedig tévével nem rendelkeztek.
Ezzel szemben a könnyű vagy közepesen nehéz fizikai megterheléssel járó szakmában dolgozóknál az ülő munkát végzőkhöz képest 11-22 százalékkal volt alacsonyabb a szívinfarktus kockázata.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.