Városlista
2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2021. Október 06. 08:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A várandósság harmadik hónapját még idén betöltő kismamák is jogosultak az szja-visszatérítésre

A várandósság harmadik hónapját még idén betöltő kismamák is jogosultak az szja-visszatérítésre

Azok a kismamák is visszaigényelhetik a személyi jövedelemadójukat, akik év végéig betöltik a várandósságuk harmadik hónapját - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter kedden a kormány Facebook-oldalán.

Novák Katalin a videóban emlékeztetett: jövő februárban körülbelül 1,9 millió, legalább egy gyermeket nevelő szülő kapja vissza a 2021-ben befizetett személyi jövedelemadóját. A kormány ezzel 600 milliárd forintot ad vissza a magyar családoknak - emelte ki.

Tudatta: az egyedülállók és a vállalkozók is jogosultak az szja-visszatérítésre. Főszabály szerint mindenki automatikusan kapja majd meg a visszatérítést - tette hozzá a miniszter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede