Hírek
2018. Június 10. 11:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Ablakon repült ki a tv Pécsen
Garázdaság vétsége miatt vádat emelt egy pécsi férfi ellen a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség, aki egy családi veszekedés során kidobta az ablakon a tévét az utcára.
A férfi idén tavasszal ittasan ment haza a város egyik társasházában lévő lakásukba, ahol a késő esti órákban veszekedni kezdett az élettársával. A veszekedés során a férfi ordibált, szidalmazta élettársát, és a lakás csaknem összes bútorát összetörte, majd megragadta a szobában lévő tévékészüléket, és azt a csukott ablakon keresztül az utcára dobta. Ez után meg számos edényt, egyéb használati tárgyat, hűtőszekrény-fiókot és élelmiszert is kihajított az utcára.
A kidobott tárgyak a ház melletti járdára estek, ahol senki nem tartózkodott, így szerencsére senki nem sérült meg, és a közelben parkoló autókban sem keletkezett kár.
A férfi erőszakos magatartása ugyanakkor alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, így ez a magatartás garázdaságnak minősül, amiért akár két év szabadságvesztés is kiszabható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
