Hírek
2020. December 10. 17:05, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Állatkínzás miatt emeltek vádat Nógrád megyében
Állatkínzás vétsége miatt emelt vádat a Balassagyarmati Járási Ügyészség egy 40 éves nő ellen, aki kutyáját láncra verve tartotta és annyira elhanyagolta, hogy a lánc belenőtt az eb nyakába
- közölte az MTI-vel a Nógrád Megyei Főügyészség vezetője csütörtökön.
Bóna Gyula elmondta: a nő egy hat-hét éves staffordshire terrier keverék kutyát tartott egy Nógrád megyei településen. Az állat lánccal volt megkötve és mivel a kutyán nyakörv nem volt, a lánc belenőtt a nyakába, ami ilyen módon a fulladását is eredményezhette volna. A gazda ezen felül az állat kötelező oltásáról, illetve a kutya etetéséről és itatásáról sem gondoskodott megfelelően.
Az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta az állatkínzóval szemben, a kutyát egy állatmentő alapítvány vette magához.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek
Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!
A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.
2026. Március 26. 14:00, csütörtök | Kék hírek
NAV: indul a húsvéti ellenőrzési akció
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdi húsvéti ellenőrzés-sorozatát: a hivatal kiemelten vizsgálja a zöldséget, gyümölcsöt, húst és tojást árusítókat - közölte az MTI-vel szerdán a hivatal.
2026. Március 23. 12:00, hétfő | Kék hírek
Hiába a névváltás: elkapták a trükkös tolvajpárost
Csak egy napra jöttek Magyarországra, de annál célzottabban: a román pár áruházról áruházra járva trükközött a kasszásokkal, és százezreket lopott el. A férfi még a nevét is megváltoztatta, de hiába.
2026. Március 16. 15:00, hétfő | Kék hírek
Nagy fogás
Hajnali akcióban csaptak le a hatvani nyomozók két lőrinci dílerre a DELTA Program keretében.
