Hírek
2021. Március 30. 11:47, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Április a második oltási dózis hónapja lesz Nagy-Britanniában
Boris Johnson brit miniszterelnök szerint április a koronavírus elleni oltások második dózisának hónapja lesz.
Johnson a Downing Streeten tartott hétfő esti sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy "teljes gőzzel" folytatni kell az oltási programot. Nagy-Britanniában ugyanis az újonnan kiszűrt koronavírus-fertőződéses esetek száma fél évi mélypontra csökkent, de az európai kontinensen még mindig emelkedőben van a harmadik járványhullám, és ki kell építeni az immunizációs védelmet arra az esetre, ha ez a hullám elérné a brit partokat - fogalmazott a brit kormányfő.
A brit egészségügyi minisztérium hétfő esti adatai szerint az elmúlt 24 órában országszerte 4654 koronavírus-szűrővizsgálat eredménye lett pozitív. A nagy-britanniai koronavírus-járvány januári tetőzésének idején volt olyan időszak, amikor megközelítette a 70 ezret a naponta kiszűrt új fertőződések száma.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
