Hírek
2019. Augusztus 03. 06:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Az amerikai elnök kereskedelmi megállapodást írt alá az Európai Unióval
Megállapodást írt alá Donald Trump amerikai elnök pénteken Washingtonban az Európai Unió képviselőivel az unióba irányuló amerikai marhahúsexport növeléséről.
A megállapodást a Fehér Házban írták alá ünnepélyes keretek között, Trump az eseményre több amerikai farmert hívott meg vendégként.
Az amerikai elnök hangsúlyozta, hogy az Európai Unió lépett és Washington ezt méltányolja. "A piacok megnyitása farmereink számára többet jelent egyszerű gazdasági lépésnél. Nekik ez az életük" - mondta. Donald Trump "nagy jelentőségű" előrelépésnek minősítette a megállapodást az Egyesült Államok és az Európai Unió viszonyában. Közölte, hogy a jövő évtől kezdve az amerikai marhahúsexport mintegy 46 százalékos növekedésére lehet számítani.
Az egyezményt megalapozó elvi megállapodást június közepén jelentették be Brüsszelben. Az egyezmény értelmében az amerikai gazdák kifejezetten prémium minőségű, vagyis nem hormonkezelt szarvasmarhák húsát forgalmazhatják az Európai Unió országaiban.
A most aláírt megállapodást az Európai Parlamentnek még jóvá kell hagynia.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
