Hírek
2025. Február 17. 09:11, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Az ipariakkal együtt már több mint 300 ezer naperőmű üzemel Magyarországon
Az ipariakkal együtt már több mint 300 ezer naperőmű üzemel Magyarországon, tavasszal a háztartási napelemes rendszerek önmagukban elérik ezt a mérföldkövet
- jelentette be hivatalos Facebook-oldalán hétfőn az Energiaügyi Minisztérium.
A MAVIR előzetes adatai szerint februárra 7750 megawatt fölé nőtt a hazai naperőművek összes beépített teljesítménye. A kapacitás közel kétharmadát, együttesen mintegy 5000 megawattot adott a nagyjából szintén 5000 ipari és saját célra termelő létesítmény.
A háztartási rendszerekből már több mint 296 ezer működik, többségük családi házak tetején. Számuk 2010-hez képest az ezerszeresére nőtt, hónapokon belül felülmúlja a 300 ezret. A Napenergia plusz programban több mint 21 ezer pályázónak eddig megítélt 86,6 milliárd forintból egyre több projekt jut el a napelemek és energiatárolók telepítéséig.
A minisztérium emlékeztetett: Magyarországon megtermelt energia negyede származott tavaly a naperőművekből. A 25 százalékos adat a legkedvezőbb Európában, ezzel átvettük az első helyet a rangsorban a 2023-as éllovas görögöktől.
A magyar családok jelenleg a vidéki otthonfelújítási programban kaphatnak támogatást napelemes rendszer és akár energiatároló beszerzéséhez és felszereléséhez - fűzte hozzá az EM.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld
Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter
Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
