Hírek
2017. Június 08. 11:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az Iszlám Államhoz akart csatlakozni két magyar férfi, fegyházbüntetést kaptak
Végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását kérte a Fejér Megyei Főügyészség két férfira terrorcselekmény előkészülete miatt - tájékoztatta a főügyészség az MTI-t közleményben csütörtökön.
A főügyészség indítványozta az érintettek letartóztatását, illetve lakhelyelhagyási tilalmuk fenntartását is.
A vádlottak 2015 januárjában üzenetet váltottak egy internetes oldalon. Egyikük felajánlotta a másiknak, tartson vele Szíriába, ahol csatlakozhatnak az Iszlám Állam nevű fegyveres terrorszervezethez. A közös utazás elmaradt, de az ajánlattevő végül elutazott Isztambulba, ahol azonban letartóztatták és Magyarországra visszatoloncolták.
Az egyik vádlott 2016 júliusában egy nyilvános közösségi oldalon terrorcselekmények elkövetésével fenyegetőzött, valamint segítséget ígért azoknak, akik az Iszlám Államhoz akarnak csatlakozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
K&H ifjúsági index: a fiatalok idén átlagosan 51 ezer forintot terveznek karácsonyi ajándékokra
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől
2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza
Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott
2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld
Mohácson tartott gyűlést a DPK
Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.
