Hírek
2022. Szeptember 21. 08:03, szerda |
Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Az őszi-téli időszakban jelentősen megemelkedik a lakástüzek száma

Idén már több mint 5200 lakástűzhöz vonultak a tűzoltók, melyek során 486 ezer négyzetméternyi terület vált a lángok martalékává.
A Katasztrófavédelem pontokba szedte javaslatait, amelyekkel megvédhetjük otthonunkat!
- Ne felejtsd el átnézetni a fűtőeszközeidet egy szakemberrel!
- Tedd távolabb a tüzelőanyagot, papírt a kályhától!
- Ugye neked is van fémből készült parázsfelfogód? A kipattanó szikrák nagy veszélyt jelentenek!
- Hívd a kéményseprőt! Bár neked kell időpontot foglalni, de a szolgáltatás ingyenes, így semmi okod rá, hogy elmulaszd!https://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/
- Ne hagyd őrizetlenül a gyertyát, mécsest, égő cigarettát!
- Főzés során is figyelj oda, ne hagyd magára a készülő ételt!
- Ha elavult, korszerűtlen elektromos hálózattal rendelkezel, szintén vizsgáltasd át egy szakemberrel!
- Ne halmozz fel felesleges dolgokat, szemetet, inkább szortírozz!
- Vásárolj füstérzékelőt!
A lakástüzek legfőbb kiváltó okai között még mindig a nyílt láng, illetve a tüzelőberendezések helytelen használata, az elektromos meghibásodás és a dohányzás áll.
Ha az otthonunkban működik füstérzékelő, még van idő a tűz kialakulásakor cselekedni, ezzel elkerülni a sérülést vagy a tragédiát. A lakástüzek odafigyeléssel megelőzhetők - írja a Katasztrófavédelem.
Fotó: FKI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését