Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2024. Február 10. 12:45, szombat | Belföld

Bayer Zsolt szerint is mielőbb meg kell magyaráznia döntését Novák Katalinnak

Bayer Zsolt szerint is mielőbb meg kell magyaráznia döntését Novák Katalinnak

Bár a publicista szerint az ellenzéknek semmilyen morális alapja nincs a köztársasági elnök lemondását követelni, mégis maga is úgy véli, hogy Novák Katalin nem hallgathat tovább az ügyben.

A Magyar Nemzeten közzétett véleménycikkében leszögezi, hogy „ügy, az van” és nem csak jogi, hanem morális értelemben. Sőt, igazából jogi ügy nincs is talán, merthogy jogi szempontból nincs miről beszélni, ugyanis minden a lehető legjogszerűbben történt.

„De mivel ez ettől még morális ügy, és nem csupán jogi, mi nem állhatunk meg itt. Nekünk muszáj kimondanunk néhány nagyon fontos dolgot. Például azt, hogy mi bízunk a köztársasági elnökünkben. Mi hiszünk neki. Éppen ezért, s mert ez – ismétlem sokadszor – morális ügy, a mi morális ügyünk, ami a mi táborunk, a normalitás táborának szíve közepébe talált, válaszokat kell kapnunk” – jelentette ki Bayer.

A köztársasági elnök nem hallgathat tovább. Meg kell szólalnia, és el kell mondania, mit miért tett. Meg kell indokolnia döntését, el kell mondania, ki és milyen indokkal kért kegyelmet, s ő milyen megfontolások alapján döntött úgy, ahogy. Ez nem úszható meg, nem spórolható meg – ez morális kötelesség. Ezt várjuk. És tőle várjuk – fogalmazott.

Fotó: MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába