Hírek
2016. Október 17. 05:15, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Borús, esős idő várható a héten
A következő napokban többnyire borús, esős lesz az időjárás, néhol kiadós esőzések is lehetnek. Ezzel együtt enyhe lesz az idő, több helyen még minimumok is 10 Celsius-fok körül alakulnak
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn a ködfoltok feloszlását követően nagyrészt erősen felhős vagy borult idő várható. Kisebb eső, szitálás főként a Tiszántúlon és az Északi-középhegység térségében lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 6-11 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 10-17 fok között valószínű, délnyugaton lesz a legmelegebb, a 10 fok közeli csúcsérték pedig az ország északkeleti harmadán lehet.
Kedden is főleg a nap második felében nyugaton és délen eső, zápor is előfordulhat. A leghidegebb órákban 5-10 fok lehet. Napközben 10-15 fokig melegszik a levegő.
Szerdán eleinte délen, majd a déli óráktól nyugat felől egyre több helyen eső, zápor is előfordul. Helyenként jelentős mennyiségű csapadék is hullhat. A minimumhőmérséklet 4-10, a maximumhőmérséklet 9-14 fok között valószínű.
Csütörtökön időnként a szél is megerősödik, emellett többfelé várható eső, zápor, helyenként jelentős mennyiséggel. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-9, a legmagasabb hőmérséklet 8-14 fok között valószínű.
Pénteken eleinte többfelé, majd egyre inkább csak keleten várható eső, zápor. Helyenként megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 5-10 fok lehet. Napközben 9-15 fokig melegszik a levegő.
Szombaton elszórtan, nagyobb eséllyel keleten lehet eső. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-9, a legmagasabb hőmérséklet 9-15 fok között valószínű.
Vasárnap, október 23-án nem várható számottevő csapadék. A leghidegebb órákban 3-8 fok lehet. A nappali maximumok várhatóan 10-15 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
