Hírek
2016. Január 14. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Égési sérült gyerekek gyógyulását segíti egy másfél milliós adomány
Égési sérült gyerekek gyógyulását segítő, egy évre elegendő minőségi kötszer beszerzéséhez nyújtott mintegy másfél millió forintos támogatást az UniCredit Bank a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat számára.
A gyerekek gyakran szenvednek égési sérüléseket háztartási balesetek következtében. Ezeknél az eseteknél nyújt segítséget az a minőségi, steril géllel bevont, oldott fájdalomcsillapítót tartalmazó kötszer, amely egyszerre hűti az égett területet, és védi a kiszáradástól, így csökkentve a sérült gyermekek fájdalmait és segítve a seb gyors gyógyulását. A támogatásból vásárolt kötszer több mint száz égési sérült gyermek első, helyszíni ellátásában jelent segítséget a szolgálat orvosai számára - olvasható a bank MTI-nek küldött közleményében.
A Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat Közhasznú Alapítvány Gyermekrohamkocsiját és gyermek-mentőorvosi kocsijait évente több mint háromezer esethez riasztják, és a mentések három-négy százalékát az égési sérült kisgyermekek ellátása teszi ki. Az olyan életmentő műszereken túl, mint a lélegeztető gép vagy a defibrillátor, számos egyéb felszerelésnek is folyamatosan ott kell lennie a rohamkocsin, ilyen a legmodernebb színvonalat képviselő égési kötszer is.
Az alapítvány az Országos Mentőszolgálattal szoros együttműködésben dolgozik annak érdekében, hogy minél több kisgyermekhez jusson el időben a segítség. A budapesti gyermekrohamkocsin 24, Miskolcon 8, Debrecenben pedig 7 gyermekintenzív terápiában jártas orvos teljesít szolgálatot. Az alapítvány munkáját további 23 mentőápoló és gépkocsivezető segíti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
