Városlista
2026. június 18, csütörtök - Levente

Hírek

2016. Szeptember 26. 13:23, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Életveszélyesen megverte feleségét egy szír férfi a fővárosban

Életveszélyesen megverte feleségét egy szír férfi a fővárosban

Életveszélyes sérüléseket okozott feleségének egy Budapesten élő, 39 éves szír férfi - közölte a rendőrség hétfőn a honlapján.

A közlemény szerint a szír állampolgárságú, tartózkodási engedéllyel Magyarországon élő férfi még szeptember 17-én féltékenység miatt összeszólalkozott a feleségével egy II. kerületi bevásárlóközpontban; később XI. kerületi lakásukban többször bántalmazta a 33 éves nőt, aki életveszélyes sérüléseket szenvedett. Ezután a sérült asszonyt és közös gyermeküket elvitte Kőbányán élő anyósához, majd ismeretlen helyre távozott.

A rendőrök életveszélyt okozó testi sértés bűntett gyanúja miatt eljárást indítottak és elfogatóparancsot adtak ki a férfi ellen, aki végül hat nap bujkálás után feladta magát a Budapesti Rendőr-főkapitányságon.

Az életvédelmi nyomozók a férfit őrizetbe vették és kezdeményezték az előzetes letartóztatását, amelyet az illetékes bíróság elrendelt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.