Hírek
2022. Augusztus 21. 08:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Elloptak egy cuki kiskutyát a gazdájától
Visszakerült a gazdájához, amiről a kaposvári rendőrök gondoskodtak.
Az egyenruhások egy ellopott kaposvári négylábú ügyében indítottak vizsgálatot augusztus 16-án. A gazdája feljelentésében elmondta, hogy az ingatlan udvarán végzett kerti munkálatok közben nem vette észre, hogy az alig két hónapos kölyökkutya két kistestvérével és az anyaállattal együtt a kerítésen át kibújtak az utcára. Az akkor még ismeretlen elkövető személyautójával közlekedve ezt észlelte, megállt, majd a három kölyök közül egyiküket felkapva elhajtott – közölte a rendőrség.
A kutyák távozását ugyan nem, de a ház előtt megálló autót már a gazda is látta, a megjegyzett rendszám pedig elég volt az ügy felgöngyölítéséhez. A feltételezett elkövető lakcímén két nappal később már az egyenruhások kopogtattak. A célirányos kérdéseket követően pedig a férfi is jobbnak látta önként visszaszolgáltatni a kisállatot.
A rendőrök a négylábút lefoglalták és még aznap visszaadták gazdájának. A 35 éves kaposvári lakost a tulajdon elleni szabálysértés miatt meghallgatták, majd az ügy iratait megküldték a Kaposvári Járásbíróságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt
Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.
