Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2017. Október 09. 07:25, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Érvénytelen a helyi népszavazás Berettyóújfaluban

Érvénytelen a helyi népszavazás Berettyóújfaluban

Érvénytelen és eredménytelen a börtönkórház építése ellen vasárnap lezajlott helyi népszavazás Berettyóújfaluban - közölte a város polgármestere az MTI-vel.

Muraközi István elmondta, hogy a 12 342 választásra jogosult állampolgárból 3035-en éltek szavazati jogukkal, ami 24,6 százalékos részvételt jelent.

A referendumon 1953-an szavaztak arra, hogy az önkormányzat vonja vissza május 25-én hozott határozatát, amely alapján ingyenesen átadnak az államnak egy használaton kívüli, 8000 négyzetméteres területet börtönkórház megépítésére. A határozat visszavonása ellen 1068-an szavaztak.

A polgármester szerint a népszavazás eredményéből világosan látszik, hogy a berettyóújfalui emberek elfogadták a képviselő-testület korábbi döntését, tehát elbukott a beruházás megakadályozására tett kísérlet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.