Hírek
2025. Július 21. 08:01, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
Ezer fagylaltukupont rejtettek el a Balaton körül
Ezer gombóc fagylaltkupont rejtenek el vasárnaptól a Balaton körül az amerikai fagylaltnap alkalmából.
Az akció célja, hogy felhívja a figyelmet a balatoni fagyik sokszínűségére és minőségére - tájékoztatta az eseményt szervező Balatoni Turizmus Szövetség az MTI-t.
Az egész nyáron tartó kezdeményezés célja, hogy játékos formában népszerűsítsék a helyi kézműves fagyizókat, és igazi nyári élménnyé tegyék a fagylaltozást a régióban - írták.
A kampányban a fagyigombócokat kupon formájában rejtik el népszerű balatoni helyszíneken, strandokon, sétányokon és kilátóknál. A szerencsések egy-egy megtalált kuponnal ingyenes fagylaltot kaphatnak olyan cukrászdákban, amelyek indultak az idei Balaton Fagyija versenyen. A családok Veszprémtől, Balatonfüreden át, egészen Balatongyörökig kereshetik majd a kuponokat.
Az akcióban részt vesz a balatoni mesehős, Füred Kapitány is, aki az olvasás fontosságát is népszerűsíti: fagylaltkuponok olyan mesekönyvekbe vannak csomagolva, amelyek utazással és a családi fagylaltozással kapcsolatosak.
A közlemény szerint a fagylaltnapot 1984-ben Ronald Reagan amerikai elnök nyilvánította hivatalos ünneppé, hogy elismerje a fagylalt fontosságát az amerikai kultúrában és gazdaságban. A rendelet szerint július a "nemzeti fagylalthónap", és a hónap harmadik vasárnapján (idén július 20-án) tartják a "nemzeti fagylaltnapot", amikor országszerte fagylaltgyártók, cukrászdák és gyorséttermek különféle akciókkal, ingyenes kóstolókkal és programokkal ünnepelnek.
Mint írták, Ronald Reagan kedvenc fagyija a vanília volt, ezért a balatoni "kincsvadászat" kuponjainak többsége is ilyen ízű fagyira jogosít majd fel, de sok más fajta fagyit is kínálnak az akcióban. Az esemény szervezőinek közlése szerint az amerikaiak több mint négyszer annyi fagyit fogyasztanak, mint a magyarok, több mint húsz litert.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:15, péntek | Életmód
Először előzte meg a szél- és a napenergia a fosszilis forrásokat az EU áramtermelésében
2026. Január 23. 07:13, péntek | Életmód
A magyar kultúra napja - Hankó Balázs: a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése
Kölcsey Ferenc szerzeménye nemcsak egy vers, hanem ima, történelmi tabló, a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód
Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel
A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.
