2022. augusztus 9, kedd - Emőd

2022. Április 22. 13:08, péntek | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: mti

Fegyházbüntetésre ítéltek egy börtönőrre támadó rabot

Jogerősen három év négy hónap fegyházbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék csütörtökön azt az asszonyt, aki fogvatartottként az egyik börtönőrre támadt a tiszalöki börtönben.

Resán Dalma, a törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a másodfokú tanács helybenhagyta a Nyíregyházi Járásbíróság elsőfokú ítéletét, amelyben vádlottat - mint erőszakos, többszörös visszaesőt - hivatalos személy elleni erőszak bűntettében találták bűnösnek.

Az ítéleti tényállás szerint a tiszalöki büntetés-végrehajtási intézetben jelenleg is fegyházbüntetését töltő vádlott 2021. január 19-én konfliktusba keveredett zárkatársával. Az emiatt a cellába belépő körletfelügyelőt a nő az általa korábban kettétört fém felmosónyéllel többször megütötte. A vádlottat a többi fogvatartott nyomta földre, majd kicsavarták a kezéből a felmosónyelet. A körletfelügyelő könnyebben megsérült.

Az elsőfokú határozat ellen a vádlott és védője fellebbezést jelentett be, a törvényszék azonban helybenhagyta a korábbi ítéletet.

Címkék: ítélet, börtön, fegyház

2022. Augusztus 08. 11:08, hétfő | Kék hírek

Bűnügyi felügyelet alatt is árulta a drogot - Videó

A budapesti rendőrök őrizetbe vették a 42 éves férfit.

2022. Augusztus 08. 07:15, hétfő | Kék hírek

Saját barátnőjét lopta meg

Lopás miatt emelt vádat a Tatabányai Járási Ügyészség azzal a férfival szemben, aki a barátnőjét lopta meg.

2022. Augusztus 07. 13:57, vasárnap | Kék hírek

Ügyes trükkel kaptak el a magyar rendőrök egy bűnözőt - videókkal

A rendőrök igazi csapatmunka eredményeként fogták el a tolvajt és szerezték vissza a lopott telefont.

2022. Augusztus 06. 09:09, szombat | Kék hírek

Ájultra verte, majd bezárta és magára hagyta élettársát

Életveszélyes sérülést szenvedett a nő.