Hírek
2025. Április 12. 07:43, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
Karoline Leavitt az elnöki hivatal napi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy Steve Witkoff útja és megbeszélése az alkufolyamat része a tűzszünet, majd végső békemegállapodás felé Oroszország és Ukrajna között.
Hozzátette, hogy Donald Trump elnök változatlanul elégedetlen a konfliktusban részes mindkét oldal hozzáállásával, ugyanakkor eltökélt abban, hogy megoldás szülessen.
A szóvivő úgy fogalmazott, hogy
"rendelkezünk a befolyással egy békemegállapodás kitárgyalására, és ezt a befolyást használni is fogjuk".
Donald Trump elnök szintén pénteken személyesen is sürgetést fogalmazott meg Oroszország felé.
A Truth Social közösségi oldalon tett rövid bejegyzésben azt írta, hogy "Oroszországnak meg kell mozdulnia" és hozzátette, "túl sok ember hal meg, hetente ezrek, egy szörnyű és értelmetlen háborúban".
A Fehér Ház szóvivője a pénteki tájékoztatón megerősítette, hogy az Egyesült Államok nemzetbiztonsági illetékesei közvetlen tárgyalást folytatnak majd szombaton iráni tisztségviselőkkel.
Karoline Leavitt hangsúlyozta ,hogy Donald Trump elnök bízik a diplomáciában, de végső célja, hogy biztosítsa, Irán soha nem jut atomfegyver birtokában, aminek elérése érdekében "minden lehetőség az asztalon van".
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
