Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2012. Február 05. 19:20, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Félévszázados hidegrekordok dőltek meg

Félévszázados hidegrekordok dőltek meg

Több mint 50 éves nappali hidegrekordok dőltek meg a hétvégén. Február 4-én a legalacsonyabb maximumhőmérsékletet 1950-ben, Nyíregyházán mérték, akkor mínusz 12,5 Celsius-fokot mutatott a skála, most -13,2 fokot.

Több mint 50 éves nappali hidegrekordok dőltek meg a hétvégén – közölte Jenki Szilvia, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa vasárnap az MTI-vel.
Mint kifejtette: február 4-én a mostanáig legalacsonyabb maximumhőmérsékletet 1950-ben, Nyíregyházán mérték, akkor mínusz 12,5 Celsius-fokot mutatott a skála. Ehhez képest most szombaton, szintén Nyíregyházán mínusz 13,2 fokot mértek.
A február 5-i legalacsonyabb maximumrekord mostanáig mínusz 9,8 fok volt, amelyet 1956-ban Orosházán mértek.
Most vasárnap Nyíregyházán viszont a maximumhőmérséklet mínusz 11,3 Celsius fok volt – mondta Jenki Szilvia. A meteorológus arra is kitért: a következő napokban folytatódik a nagyon hideg idő. Hétfő hajnalban mínusz 13, mínusz 20 fok valószínű, de a délután órákban is csak mínusz 7, mínusz 13 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani.
A hét közepétől az éjszakák egyre csípősebbek lesznek. Az átmenetileg derült, vastag hóval borított területeken mínusz 20 fok alatti hőmérsékletre lehet számítani.
Havazás hétfőn még többfelé lehet. A legtöbb hó várhatóan délnyugaton, a legkevesebb északkeleten hull majd. Kedden is inkább az ország délnyugati tájain lehet számítani havazásra, de ekkor már csökken a felhőzet. A hét második felében a szél mindenütt mérséklődik. Több-kevesebb napsütés mellett változóan felhős időre van kilátás. Ekkor már csak néhol alakulhat ki hószállingózás – mondta Jenki Szilvia.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapja szerint jelenleg az ország északkeleti felében több térségben gyenge hófúvás miatt citromsárga, vagyis elsőfokú riasztás van érvényben. Emellett szintén elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a gyenge hófúvás miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. További hat megyében – Somogy, Tolna, Baranya, Bács-Kiskun, Pest, Nógrád – az extrém hidegre vonatkozóan van érvényben citromsárga figyelmeztetés.
Hétfőre narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki Somogy és Zala megyében a várható erős hófúvás miatt. Ezek mellett – Heves, Komárom-Esztergom és Békés megyét leszámítva – az ország összes megyéjében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben, havazás, hófúvás, illetve extrém hideg miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.