Hírek
2022. Szeptember 23. 13:42, péntek |
Belföld
Forrás: Police.hu
Felfegyverkezve estek egymásnak a korábbi élettársak
A 28 éves pápai nő egy lapáttal, a 43 éves férfi pedig egy ásóval vértezte fel magát. Egy gépkocsiban anyagi kár keletkezett és egy könnyebb személyi sérülés is keletkezett az incidens során.
A rendőrök egy 43 éves férfit és 28 éves volt élettársát gyanúsítottként kihallgatták.
Az eljárás adatai alapján 2022. február 25-én délelőtt a 28 éves pápai nő megjelent a volt élettársával közös otthonuknál, ám a 43 éves volt párja nem engedte be a lakásba. A felháborodott nő az udvaron talált egy lapátot, amivel beverte a ház konyhájának, illetve az egyik utcafronti szobájának az ablakát. Ezt követően a férfi pedig egy ásóval megszúrta az asszonnyal együtt érkező fiatal lány lábát, majd a kitört szobaablakon keresztül az ásót rádobta az utcán parkoló gépkocsira, amellyel volt párja érkezett. A fiatalkorú sértett a szúrás következtében könnyű sérüléseket szenvedett, a gépkocsiban pedig anyagi kár keletkezett.
A nyomozás során az is megállapítást nyert, hogy a 28 éves nő az egyik közösségi oldalon megismerkedett egy gondokság alatt álló férfival, akit 2022. március 21-én délután arra vett rá, hogy egy ajkai és egy győri telefonüzletben vásároljon részletre két, több százezer forint értékű, előfizetéses mobiltelefont. A vásárlást követően az asszony mindkét készüléket magánál tartotta, a törlesztő részletek fizetését viszont nem vállalta át.
A 28 éves nő ellen felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett, hamis magánokirat felhasználása vétség és csalás bűntett, míg 43 éves volt párja ellen súlyos testi sértés bűntett és rongálás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyt büntetőeljárás.
A nyomozás vizsgálati szakaszában a Pápai Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.
A kép csak illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
