2020. október 31, szombat - Farkas

2020. Szeptember 16. 05:00, szerda | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Fesztiválon kábítószert kínáló osztrák férfit ítéltek el

Öt év fegyházbüntetésre ítéltek első fokon, nem jogerősen egy külföldi férfit, aki kábítószert kínált megvételre egy civil ruhában szolgálatot teljesítő rendőrnek az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén 2017 augusztusában,

megjelölve a kábítószerek fajtáit - közölte a Székesfehérvári Törvényszék kedden a honlapján.

Tájékoztatásuk szerint a pénteki tárgyaláson a vádlott távollétében született ítélet, amely kábítószer-kereskedelem bűntettében találta bűnösnek a férfit. A szabadságvesztés kiszabása mellett a vádlottat öt évre kiutasították Magyarország területéről.

A törvényszék emlékeztetett arra, hogy a rendőri intézkedés során a férfi ruházatából, táskájából, illetve személygépjárművéből anfetamin, MDMA, LSD, ketamin, kannabisz, valamint a kábítószer értékesítéséhez használt digitális mérleg és a kábítószer értékesítéséből származó pénz került elő, amelyeket a helyszínen lefoglaltak.

A Fejér Megyei Főügyészség közleménye szerint a vádlott osztrák állampolgárságú, a rendőri intézkedés során lefoglalt kábítószert és az annak értékesítéséből származó mintegy 60 ezer forintot, 1300 eurót és 60 svájci frankot elkobozták.

2020. Október 31. 15:00, szombat | Kék hírek

Elítéltek egy brazil drogfutár nőt Budapesten

Első fokon 1 év 9 hónap börtönbüntetésre ítéltek és 4 évre kiutasítottak Magyarország területéről egy brazil drogfutár nőt - közölte a Fővárosi Törvényszék pénteken az MTI-vel.

2020. Október 30. 08:34, péntek | Kék hírek

Elítélték a Nógrádban drogot áruló hollandokat

Kábítószer-kereskedelem miatt első fokon nyolc és fél év fegyházbüntetésre ítélte és tíz évre kiutasította Magyarországról a Balassagyarmati Törvényszék azt a két holland férfit,

2020. Október 29. 16:14, csütörtök | Kék hírek

Börtönbüntetésre ítéltek egy mentőápolót bántalmazó férfit

Nem jogerősen négy év börtönbüntetésre ítélte a Kisvárdai Járásbíróság szerdán azt a férfit, aki 2018-ban bántalmazta az őt ellátó mentőápolót. A vádlottat emellett lopás vétsége miatt is elmarasztalta a bíróság.

2020. Október 29. 10:07, csütörtök | Kék hírek

Zebrán gázoltak halálra egy gyalogost Ózdon

Zebrán gázoltak halálra egy gyalogost szerda este Ózdon - közölte a rendőrség a honlapján.