Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2013. Május 19. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Fidesz: felháborító Martin Schulz kijelentése Magyarországról

Fidesz: felháborító Martin Schulz kijelentése Magyarországról

A Fidesz visszautasítja, felháborítónak és elfogadhatatlannak tartja Martin Schulz európai parlamenti (EP) elnök kijelentését, miszerint Magyarország "össze akarja írni a zsidókat" - közölte Gulyás Gergely, a kormánypárt képviselője szombati budapesti sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre válaszolva.

A Fidesz parlamenti frakciója tájékoztatni fogja a német politikust arról, hogy a jelenlegi törvényhozási ciklusban milyen lépések történtek a kisebbségben élő közösségek méltóságának védelme érdekében - közölte a fideszes képviselő.
Hangsúlyozta: bocsánatkérést várnak az EP elnökétől, aki ha nem alkalmas arra, hogy Magyarországgal kapcsolatosan objektív véleményeket fogalmazzon meg, akkor az lenne a legjobb, ha lemondana hivataláról.
Ez egy politikai befolyásolási kísérlet, amellyel az EP elnöke az EU-t és az EU intézményeit járatja le Magyarországon - értékelte Gulyás Gergely.
A Fidesz később közleményben is jelezte, hogy minden esetben határozottan visszautasítja a Magyarországgal és a kormánnyal szemben megfogalmazott igazságtalan antiszemita vádakat. Nem tűrjük el az antiszemitizmus semmilyen formáját, és mindig a leghatározottabban fellépünk minden ilyen jellegű megnyilvánulással szemben - hangsúlyozzák.
Emlékeztetnek arra, hogy nemrégiben Ronald S. Laudernek, a Zsidó Világkongresszus elnökének kellett bocsánatot kérnie hasonló, valótlan állításokat tartalmazó kijelentései miatt. "Csak reméljük, hogy nem szándékos politikai hangulatkeltés zajlik Magyarország ellen, és bízunk benne, hogy a jövőben nem próbálják Magyarországot ilyen tisztességtelen és alaptalan kijelentésekkel lejáratni - olvasható a Fidesz Sajtóirodája által kiadott közleményben.
Martin Schulz a brüsszeli Metro napilapban csütörtökön megjelent nyilatkozatában annak a véleményének adott hangot, hogy az unió létrehozásával Európában lehetővé vált "a XX. század démonainak eltemetése". A német szociáldemokrata EP-elnök szerint a rasszizmust, az antiszemitizmust már sikerült ellenőrzés alá vonni, de még nem sikerült megszüntetni, sőt a válság nyomán valós a veszélye annak, hogy újraélednek. Erre példaként említette Schulz a lap szerint, hogy Magyarország "össze akarja írni a zsidókat".

Címkék: Pártok-Fidesz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi