Hírek
2013. Február 02. 13:17, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Fidesz: veszélyes Mesterházy kapkodása euróügyben
Veszélyes kapkodásnak tartja a Fidesz Mesterházy Attila MSZP-elnök elképzelését a magyarországi euróbevezetés ügyében - közölte Kocsis Máté, a kormánypárt kommunikációs igazgatója és Puskás Imre, a parlament költségvetési bizottságának fideszes alelnöke.
Kocsis Máté a budapesti sajtótájékoztatón emlékeztetett a Magyar Nemzetben szombaton publikált Századvég-felmérésre, amely szerint a lakosság többsége szerint 2018 után lenne időszerű megkezdeni a csatlakozási folyamatot az eurózónához, a 2014-2018 közötti kormányzati ciklusban még nem.
Ez azt jelenti, hogy a magyarok kellően megfontoltan állnak ehhez a kérdéshez, ellentétben Mesterházy Attilával, aki egy közelmúltbeli külföldi lapinterjúban arról beszélt, 2015. január 1-jén be kellene lépnie Magyarországnak az euró előszobájába - mondta a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Szerinte az MSZP elnöke elfelejtette tájékoztatni a magyarokat arról, hogy ez az "elkapkodott, megfontolatlan, a magyar emberek többségének véleményével ellentétes álláspont" iszonyú megszorításokkal, áremelkedéssel, az infláció mértékének brutális megugrásával, növekvő munkanélküliséggel és a vállalkozások terheinek aránytalan emelkedésével járna.
Puskás Imre megjegyezte: Magyarország 2002-ben valóban nagyon közel volt az euró bevezetésének lehetőségéhez, így ha a szocialisták tényleg úgy gondolják, hogy az euróhoz való csatlakozás fontos előrelépés lenne az országnak, akkor úgy kellett volna kormányozniuk 2002 és 2010 között, hogy ez meg is történhessen.
Mesterházy Attila most ismét "mondott egy nagyot", amit azért tehetett, mert Magyarország újra viszonylag közel jár a bevezetéshez szükséges feltételekhez - fogalmazott a költségvetési bizottság fideszes alelnöke.
Összegzése szerint jelenleg biztosan nem szolgálná az ország érdekét egy gyors és elkapkodott eurócsatlakozás.
A sajtótájékoztatón az újságírók érdeklődtek a német E.ON magyarországi földgázipari érdekeltségeinek visszavásárlásáról is, amellyel kapcsolatban Puskás Imre azt mondta: a döntés Magyarország energiabiztonságát szolgálja, így ugyanis sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a helyzete a földgázbeszállítás területén. A vételárat a politikus megfelelőnek nevezte, mint fogalmazott, "Magyarország nagyon jó üzletet köt".
Az ellenzéki kritikákat úgy kommentálta, "savanyú a szőlő", mert - mint mondta - "fanyalognak", ők ugyanis ezeket a döntéseket nem tudták és nem is merték volna meghozni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
