Hírek
2013. Szeptember 26. 16:15, csütörtök |
Helyi
Forrás: www.sunshinefm.hu/HZ
Garantálná a nyugdíjasok biztonságát az MSZP

12 pontos listát állítottak össze.
A szocialisták kezdeményezésére parlamenti vizsgálóbizottság tárhatja fel az az E.ON gázüzletágának megvásárlási körülményeit - mondta dr. Veres János csütörtöki, nyíregyházi sajtótájékoztatóján. Az MSZP megyei elnöke, egyben országgyűlési képviselő hangsúlyozta: mivel az ügylet közpénzből történik, az állampolgároknak joguk van tiszta képet kapni ebben a kérdésben, ugyanakkor visszautasít minden olyan feltételezést, amely azt sugalmazza, hogy ennek a kezdeményezésnek bármi köze lenne a rezsicsökkentéshez.
A megyei elnök szólt arról is, hogy a nyugdíjasok védelme érdekében egy 12 pontos listát állítottak össze, amely esetleges kormányra kerülésük esetén vállalás is lenne.
„1. Mindenkinek visszaadjuk a nyugdíjjogosultságát, aki azt már egyszer megszerezte.
2. A véglegesen megrokkant és nem rehabilitálható emberek számára lehetővé tesszük a nyugdíjvédelmet. Megszüntetjük az embertelen és orvos-szakmailag is irritáló orvosi felülvizsgálatokat, illetve eljárásokat. Aki nem rehabilitálható és az előírt nyugdíjbiztosítási feltételeknek megfelel, annak rokkantsági nyugdíjat biztosítunk. Ennek érdekében nyugdíjkorrekciós programot hirdetünk!
3. Kialakítjuk a korhatár előtti nyugdíjak rendszerét. Biztosítjuk a rugalmas nyugdíjba vonulás lehetőségét meghatározott feltételek teljesülése estén, s így lehetővé tesszük az emelkedő korhatár előtti nyugdíj igénybevételét.
4. Lehetővé tesszük, hogy nyugdíjjogosultságot vásároljon a munkavállalója számára a munkaadó, célzott járulékfizetés mellett.
5. Lehetővé tesszük a korkedvezményes nyugdíj igénybevételét a veszélyeztetett szakmacsoportok áttekintése és egy új szakmajegyzék kialakítása után.
6. Újra megadjuk a 65 év feletti nyugdíjasok számára az ingyenes utazás lehetőségét.
7. A nyugdíjas szervezetek bevonásával újra szervezzük az Idősügyi Tanácsot, mert érdemi egyeztetésekre van szükség minden időseket érintő kérdésben, s vállaljuk az Idősügyi Stratégia végrehajtását.
8. Szociális temetés helyett, kegyeleti járandóságot biztosítunk a rászorultak részére.
9. Továbbra is biztosítjuk a nők 40 éves jogosultsági idővel való nyugdíjba vonulását.
10. Növeljük a méltányossági nyugdíjemelésre és a közgyógyellátásra biztosított összeget.
11. Azonnal megszüntetjük a volt fegyveres testületi tagok ellátását terhelő, jogilag és más szempontból is alaptalan, célzott és speciális adóztatását.
12. Ismét bevezetjük a nyugdíjprémiumot annak érdekében, hogy a gazdaság növekvő teljesítményéből az idősek is részesüljenek. Így a nyugdíjak nem csak a vásárló értéküket őrzik meg, hanem reálértékben is növekedni fognak.”
A Veres Jánossal készített interjú az alábbi oldalon hallgatható meg:
http://www.sunshinefm.hu/garantalna-a-nyugdijasok-biztonsagat-az-mszp/hir59674#contenttop
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 17. 12:36, szerda | PR
Mennyiből jön ki az Otthon Start-hiteles lakás Debrecenben? Vagy éppen Győrben?
hiánypótló összeállítás a pénzintézettől