Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2013. Szeptember 19. 21:08, csütörtök | Helyi
Forrás: www.sunshinefm.hu/Hudáky Zoltán

Gyógyvíz, egyedi mikroklíma - már nem csak nevében gyógyhely Sóstó

Gyógyvíz, egyedi mikroklíma - már nem csak nevében gyógyhely Sóstó

A fejlesztések nem állnak le.

Az ország 16. gyógyhelyévé nyilvánították Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőt - jelentették be csütörtökön, a Városházán. Dr. Kovács Ferenc polgármester szerint ez a minősítés nagy siker a város számára, hiszen elismerés és biztatás is egyben a további tartalékok kihasználására. Mint kifejtette: az elmúlt két és fél évben száz év lemaradását hozták be a népszerű üdülőhelyen, többek között kutakat minősítettek gyógyvízzé, korszerűsítették a Parkfürdőt és átalakították a Fürdőházat.

A fejlesztések nem állnak le, hamarosan egy több mint két milliárdos beruházás veszi kezdetét, melynek keretében gyógyászati központot alakítanak ki, fejlesztik az infrastruktúrát és pálinkaházat is létesítenek a Múzeumfalu mellett. Dr. Kovács Ferenc elmondta: telt házzal működnek a sóstói szálláshelyek, ezért újabb létesítmények felépítését tervezik a megnövekedett számú turisták fogadására.

Az interjút az alábbi oldalon hallgathatja meg:

http://www.sunshinefm.hu/sostogyogyfurdo-hazank-legujabb-gyogyhelye/hir59475#contenttop

Sóstógyógyfürdő minden termálkútjából gyógyvíz folyik, miután 2012 tavaszára az összes kút elnyerte az akkreditációt - mondta dr. Podlovics Roland, a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. vezérigazgatója a csütörtöki sajtóeseményen.

A népszerű üdülőhely fürdőiben az elmúlt években több gyógyászati és terápiás kezelés bevezetésre került, úgy mint iszappakolás, szénsavas fürdő, továbbá magánorvosi rendelés keretein belül szakorvosi ellátást is biztosítanak a betegek részére. A gyógyhellyé minősítéshez ezeken kívül az egyedi mikroklíma is hozzájárult, akárcsak azon vizsgálatok eredményei, amelyek a terület zajterhelését, porszennyezettségét és meteorológiai tényezőit elemezték.

A cím megszerzése egy hosszú munkafolyamat eredménye, amely még nem ért véget - mondta el a Sunshine Fm-nek Dr. Podlovics Roland:

http://www.sunshinefm.hu/gyogyviz-egyedi-mikroklima---mar-nem-csak-neveben-gyogyhely-sosto/hir59490#contenttop

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Szeptember 15. 07:53, hétfő | Sport

MOL Magyar Kupa - A másodosztályú Kecskemét kiejtette az Újpestet

A másodosztályban szereplő Kecskeméti TE hosszabbítás után 3-2-re nyert az Újpest FC ellen vasárnap a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a legjobb 32 közé jutott.