Hírek
2013. Február 11. 12:48, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Hallgatói tiltakozás - Megszakítottak több órát az ELTE bölcsészkarán
Az egyetemet érintő pénzelvonás miatt az ELTE Múzeum körúti épületében mintegy negyven hallgató leállította az oktatást több teremben - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről hétfőn.
A hallgatók azt kérték az előadásokon résztvevő diákoktól, hogy vegyenek részt egy fórumon. A tiltakozó hallgatók szerint a bölcsészkartól jelentős összeget vontak el, és ez veszélyezteti működését. A fórum szervezésében a Hallgatói Hálózat is részt vesz.
A hamarosan kezdődő fórum dönt majd arról, hogyan folytatódik az egyetemisták akciója. A diákok délután a Deák térre szerveztek tüntetést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld
Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken
Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
