Hírek
2018. November 27. 18:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Hat új útvonalat nyit Budapestről a Ryanair a jövő nyári menetrendben

Hat új útvonalat nyit a 2019-es nyári menetrendi időszakban a Ryanair ír diszkont légitársaság Budapestről és két új Boeing 787-800-as érkezik a ferihegyi bázisra
- jelentette be Olga Pawlonka, a légicég regionális marketing vezetője kedden Budapesten.
Elmondása szerint a társaság négyről hatra növeli a budapesti bázison lévő repülőgépek számát, és a március végével induló időszakban Bariba, Cagliariba, Riminibe, Corkba, Sevillába és Thesszalonikibe indít új járatokat. Ez lesz a Ryanair eddigi legszélesebb kínálata Budapestről, összesen 39 útvonal lesz elérhető, az utasok száma 3 millióra emelkedhet, ami 13 százalékos bővülés az előző évhez képest - jegyezte meg Olga Pawlonka.
A társaság egyéb ügyeiről szólva az MTI kérdésére válaszolva beszélt arról, hogy a társaság a magas kerozinárak és az alacsony átlagos jegyár miatt kénytelen volt 20 százalékkal csökkenteni a profitkilátásait, jelenleg 1,15 milliárd euró közelébe várják március 31-ével, a pénzügyi év végével a társaság adózott eredményét. Elmondta még, hogy bár a cég 75 százalékos tulajdonában álló Laudamotion ebben a pénzügyi évben még 150 milliós veszteséget hozhat, jövőre már nullszaldó körüli eredményre számítanak.
A nyári időszakban tapasztalt késésekkel kapcsolatban Olga Pawlonka azt mondta, mintegy 1100 járatukat kellett törölni a késések miatt, és ez nem fenntartható. Ezért azt kezdeményezték az uniónál, hogy a sztrájkot hirdető légiforgalmi irányító szolgálatok értesítsék a cégeket 72 órával a légtér lezárása előtt és biztosítsák az adott ország légterében való átrepülést sztrájk esetén is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik