Hírek
2021. Március 23. 08:50, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Huszonnégy órás fokozott vasúti ellenőrzés lesz szerdán

Szerda reggeltől csütörtök reggelig fokozott vasúti ellenőrzést végeznek a rendőrök - közölte az Ország Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.
A police.hu honlapon kedden közzétett közlemény szerint a Railpol (Vasúti Rendőrségek Európai Szervezete) által koordinált akcióban részt vevő szervek szerda reggel hét órától huszonnégy órán át végeznek fokozott ellenőrzést a vasúti biztonságért.
A 21. Rail Action Day 24 Blue elnevezésű akció célja elsősorban a személyszállító vonatok rendőri ellenőrzése, a vasúti határátkelőhelyeken a személy- és tehervonatok ellenőrzése, az utasok és a jegyvizsgálók sérelmére elkövetett jogsértések megelőzése, megszakítása. Fokozott figyelmet fordítanak a közfeladatot ellátó, illetve a hivatalos személy elleni erőszak megelőzésére, megakadályozására.
Az ellenőrzés kiterjed a fémlopások megelőzésére, az illegális migráció és az ahhoz kapcsolódó más jogellenes cselekmények, valamint a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elleni hatékony fellépésre, valamint a vasúti kocsikat károsító garázda cselekmények megelőzésére, felderítésére is - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.