Hírek
2012. Február 27. 10:40, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Ifjúságvédelmi razzia az iskolakerülő diákok kiszűrésére Nyíregyházán
Ifjúságvédelmi razziát tartott a rendőrség az érintett szervezetek bevonásával Nyíregyházán.
Február 14. és 24. között több iskolakerülő diák ellen intézkedtek – közölte az MTI. A MÁV- és autóbusz-pályaudvaron, azok környékén, valamint a fiatalok által gyakran látogatott bevásárlóközpontokban csaknem 100 diákot ellenőriztek. A csellengő tanulók közül sokan nem tudtak magyarázatot adni az iskolakerülésre, vagy arra, hogy orvosi igazolással miért nem otthon lábadoznak betegségükből. A rendőrök az ellenőrzés során felírták a diákok adatait és írásban tájékoztatják majd a tanulók iskoláját. Az év folyamán havonta legalább két alkalommal megismétlik majd az ifjúságvédelmi ellenőrzést Nyíregyházán.
Az ifjúságvédelmi razziát a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Államigazgatási Kollégium rendvédelmi és rendészeti bizottságának állásfoglalása alapján tartották. Az akcióban a főkapitányság bűnmegelőzési osztálya és mélységi ellenőrzési alosztálya mellett részt vett a térségi kormányhivatal szociális és gyámhivatala, a fogyasztóvédelmi felügyelőség, a Nyíregyházi Gyermekjóléti Központ, valamint több iskola ifjúságvédelmi felelőse is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 09:00, szerda | Életmód
Május 4-én kezdődnek az érettségi vizsgák
Május 4-én a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2025/2026-os tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.
