Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2014. Október 16. 13:20, csütörtök | Belföld
Forrás: Könykultúra Magazin/Müllner Nándor

Indiánok, biztosítótársaságok, istenek - kritika

Indiánok, biztosítótársaságok, istenek - kritika

Azt hiszem, mindannyiunkkal előfordult már, hogy úgy éreztük, nem haladunk előre. Amikor tudtuk, amit dolgozunk, életünk végéig képesek lennénk ugyan folytatni, és pont emiatt egyáltalán nem kihívás számunkra.

Lelkesedésünk az adott pillanatnak szól, de nem visszük magunkkal haza. Semmi sem rossz, de valahogy mégsem az igazi. Nem Élet. És bárkinek mesélünk a dologról, csak azt érzékelik, hogy már megint elégedetlenkedünk – holott mindenünk megvan. Egyedül vagyunk, és még csak meg sem tudtuk nevezni bajunkat… Eddig! Mert Christopher Moore ismét a mélybe nyúlt… miközben indiánok között élt, jegyzetelt, ráakadt valamire, és néven nevezte mai társadalmunk legnagyobb problémáját, ráadásul egy kiváló történetet is kerített köré: az előbbi a prérifarkasbánat, míg utóbbi a Prérifarkas blues névre hallgat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.