Hírek
2020. Január 20. 14:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Ismét nőtt a légszennyezettség
A magas szállópor-tartalom miatt ismét nőtt a légszennyezettség.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ hétfőn az MTI-vel azt közölte: kilenc településen kifogásolt volt a levegőminőség, ezek: Budapest, Eger, Kazincbarcika, Miskolc, Putnok, Sajószentpéter, Tatabánya, Tököl és Vác.
A meteorológia előrejelzés alapján a szélcsendes helyeken tovább romolhat a levegőminőség a következő napokban - tették hozzá.
Kiemelték: a fűtési szezonban a helytelen lakossági tüzelés a felelős az ország legtöbb településén a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) magas koncentrációjáért. A lakossági tüzelésről bővebb információ a Fűts okosan! kampány oldalán (http://www.futsokosankampany.hu/) található.
Emellett a nagyvárosok levegőminőségét a közlekedés is meghatározza, így saját gépjármű használata helyett ajánlott előnyben részesíteni a tömegközlekedést - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
