Hírek
2020. Január 20. 14:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Ismét nőtt a légszennyezettség
A magas szállópor-tartalom miatt ismét nőtt a légszennyezettség.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ hétfőn az MTI-vel azt közölte: kilenc településen kifogásolt volt a levegőminőség, ezek: Budapest, Eger, Kazincbarcika, Miskolc, Putnok, Sajószentpéter, Tatabánya, Tököl és Vác.
A meteorológia előrejelzés alapján a szélcsendes helyeken tovább romolhat a levegőminőség a következő napokban - tették hozzá.
Kiemelték: a fűtési szezonban a helytelen lakossági tüzelés a felelős az ország legtöbb településén a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) magas koncentrációjáért. A lakossági tüzelésről bővebb információ a Fűts okosan! kampány oldalán (http://www.futsokosankampany.hu/) található.
Emellett a nagyvárosok levegőminőségét a közlekedés is meghatározza, így saját gépjármű használata helyett ajánlott előnyben részesíteni a tömegközlekedést - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
