Hírek
2021. Október 18. 09:56, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Ismét sokan meghaltak a koronavírus miatt Magyarországon
Ötvenegy, többségében idős, krónikus beteg meghalt és újabb 3274 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte hétvégi összesítőjében a koronavirus.gov.hu hétfőn,
kiemelve: eddig 5 924 063 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 700 021-en a második, 997 ezren pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 836 389-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 402-re, a gyógyultaké 791 998-ra emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 13 989. Kórházban 908 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 126-an vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 9262-en vannak, a mintavételek száma 7 172 353.
A kormányzati oldalon kiemelték: az új megbetegedéseket a delta vírusmutáns okozza. A legnagyobb veszélyben a beoltatlanok vannak, ezért arra kérik őket, hogy regisztráljanak és mielőbb oltassák be magukat.
Hozzátették, hogy a beoltottak kevesebb mint egy százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb. A magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra és már meg is kapta. Aki még nem, továbbra is regisztrálhat a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon. A regisztráció után a háziorvosnál és az interneten is lehetőség van oltásra időpontot foglalni a www.eeszt.gov.hu oldalon.
Felhívták a figyelmet, hogy újabb mintegy 800 ezer antigén gyorstesztet biztosít a kormány a háziorvosoknak, hogy ezzel is segítse a járvány megfékezését.
A háziorvosok eddig is végeztek gyorstesztet, és most még több lehetőségük lesz arra, hogy kiszűrjék a koronavírus-gyanús betegeket a nagyszámú szezonális légúti betegségek tüneteivel jelentkezők közül. A koronavírus-gyanúról továbbra is a háziorvos dönt - tették hozzá.
Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (151 001) és Pest megyében (116 384) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén (48 901), Győr-Moson-Sopron (45 561) és Hajdú-Bihar megye (44 010). A fertőzésben legkevésbé érintett megye továbbra is Tolna, 18 026 fertőzöttel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
