Hírek
2012. Február 01. 10:33, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Újabb NATO-katonát lőttek le Afganisztánban
Egy afgán katonai egyenruhát viselő férfi lelőtt egy NATO-katonát Afganisztán déli részén – jelentette szerdán az afganisztáni nemzetközi biztonsági erő (ISAF).
A kedden történt eset nem egészen másfél héttel azután történt, hogy Kelet-Afganisztánban egy afgán katona végzett négy francia bajtársával.
December 29-én két francia idegenlégióst ölt meg egy afgán katona, tavaly április 27-én pedig a kabuli repülőtéren egy afgán ezredes nyolc amerikai tisztet lőtt le.
Ezeket a merényletek feltehetően az afgán hadsereg soraiba beszivárgó felkelők, illetve tálibok követték el. Az ISAF közleménye szerint azonban személyes vagy ideológiai ellentétek vezethettek a merényletekhez. A NATO egy jelentésében elhanyagolhatónak tüntette fel azon esetek számát, amelyekben az afgán hadseregbe beszivárgó tálibok támadtak a koalíciós erők katonáira.
A keddi merényletet az ország déli részén, vagyis ott követék el, ahol a tálibok harci tevékenysége meglehetősen erős. A térségben amerikai, brit és dán katonák teljesítenek szolgálatot.
A január 20-i merényletet követően Nicolas Sarkozy francia elnök közölte: elképzelhető, hogy Párizs felgyorsítja katonái kivonását Afganisztánból, és az eredeti dátum – 2014 vége – helyett a jövő év végéig hazarendeli katonáit.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
