Hírek
2012. Augusztus 28. 10:59, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: termelést támogató adórendszert vezessenek be!
Termelést támogató adórendszer bevezetésére szólította fel a kormányt a Jobbik frakcióvezető-helyettese keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Volner János közölte: a gazdagokat kedvezményező és szociálisan érzéketlen gazdaságpolitika helyett termelést támogató adórendszerre van szükség.
A Jobbik szerint a kutatás-fejlesztésre, az iparra, a mezőgazdaságra és a turizmusra kell koncentrálni a gazdasági erőforrásokat és adókedvezményeket, mert ezek képesek tartósan javítani a gazdaság versenyképességét, növelni az életszínvonalat és többletjövedelmet Magyarországra vonzani akár külföldről is - hangsúlyozta az ellenzéki politikus.
Volner János ugyanakkor úgy vélte: amíg a kormány ezt nem látja be és csak "saját nyertes választói csoportjainak létrehozására koncentrál", addig a magyar gazdaságpolitika továbbra is csapdahelyzetben fog vergődni, az emberek pedig egyre rosszabbul fognak élni.
Magyarország turisztikai teljesítménye elmarad a lehetőségektől, míg az ipari teljesítmény mára szinte csak külföldi cégekre épül, mert a kormánynak nincs ötlete a magyar ipar fellendítésére - vélekedett.
A politikus szerint a mezőgazdaságban is a leszakadás jelei mutatkoznak, mert a kormány - retorikájával ellentétben - a nagybirtokokat kedvezményezi, ami viszont a foglalkoztatás csökkenésével jár.
Az Orbán-kormány érzéketlen, gazdagokat kedvezményező gazdaságpolitikája megbukott, a Matolcsy György-féle növekedési várakozások nem teljesültek, így a kabinet olyan visszaesésbe taszította a magyar gazdaságot, amely miatt Magyarország sereghajó lett a régióban - jelentette ki a jobbikos képviselő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
