Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2013. Szeptember 25. 17:09, szerda | Helyi
Forrás: www.sunshinefm.hu/HZ

Jobbik: versenyelőnyhöz juthatnak a külföldi fuvarozók

Jobbik: versenyelőnyhöz juthatnak a külföldi fuvarozók

Ez hosszú távon adókiesést jelent a magyar költségvetésnek, valamint munkahelyek megszűnését.

Az útvonalengedélyek nem megfelelő ellenőrzése miatt a magyar vállalkozók kárára versenyelőnyhöz jutnak az unión belüli és kívüli fuvarozó cégek - mondta szerdai, nyíregyházi sajtótájékoztatóján Apáti István. A jobbikos országgyűlési képviselő elmondta: az uniós országokból - így Szlovákiából, Szlovéniából és Ausztriából - ellenőrzés nélkül jöhetnek be a fuvarozók, az unión kívüli országok tekintetében pedig nem megfelelő az ellenőrzés, ami azt eredményezi, hogy fuvarokat vesznek el a magyar vállalkozóktól, ami hosszú távon adókiesést jelent a magyar költségvetésnek, valamint munkahelyek megszűnését.

A Magyar Közúti Fuvarozók Szövetsége szerint megoldást jelentene, ha bélyegző-automatákat telepítenének, a NAV pedig fokozottabban ellenőrizné az útvonalengedélyek hitelességét. Az automaták telepítése 30 millió forintba kerülne, amit a Fuvarozók Szövetsége vállalna. Apáti István hozzátette: a Jobbik határozattervezetben kéri a parlamentet a helyzet rendezésére.

http://www.sunshinefm.hu/jobbik-versenyelonyhoz-juthatnak-a-kulfoldi-fuvarozok/hir59651#contenttop

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:49, hétfő | Sport

Abu-Dzabi Nagydíj - Az M4 Sport marad a Forma-1 otthona 2027-ig

Továbbra is az M4 Sport közvetíti a Forma-1-es világbajnokságot Magyarországon.

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia